Středisko volného času

Nabídka volnočasových aktivit pro žáky.

Středisko volného času nabízí volnočasové aktivity pro středoškoláky. Kromě pravidelných aktivit - kroužků a kurzů bude v průběhu roku nabízet i nepravidelné volnočasové aktivity např. kreativní odpoledne, filmové večery... S nabídkou pravidelných aktivit se můžete seznámit níže. Přihlášky k členství jste obdrželi od třídních učitelů. Roční poplatek je 200 Kč a aktivit si můžete zvolit, kolik zvládnete navštěvovat. 

 

Školní klub a Středisko volného času nabídka kroužků pro školní rok 2020 – 2021

Foto video ateliér - Tomáš Miškovský

Účastníci se postupně naučí ovládat digitální foto a video techniku, vybavení ateliéru a současný software na zpracování pořízených materiálů. Své dovednosti si prakticky vyzkouší na praktických projektech a při pořizování záznamů z akcí školy.

Čt 15:30 – 16:30

Zdravotní cvičení s hudbou - Mgr. Jana Mokrá

Cvičení je zaměřeno pro všechny žáky, kteří si chtějí zlepšit svoje zdraví a kondici, chtějí se zbavit stresu, pozitivně se naladit, zapotit a naučit se nové pohybové aktivity. Úvod a konec cvičení bude formou protahovacích cviků ze strečinku a jógy.

Čt 14:30 – 15:30

Šachy a logické deskové hry – Mgr. Petr Vencelides 

Seznámení se základními pravidly a strategiemi nejen královské hry šachy, ale také s dalšími logickými deskovými hrami. Rozvíjení logického myšlení, které využijete nejen při studiu, ale i v běžném životě.

Út 13:30 – 14:30

LEGO ROBOTIKA – Jaroslav Dvořák

Naučíte se základy mechaniky robotiky a programování se stavebnicí Lego. Můžete si postavit vlastního robota a naučit ho, co budete chtít. Kroužek je vhodný pro kreativní studenty, kteří chtějí rozvinout své technické myšlení formou hry.

St 15:00 – 16:00 nebo 16:00 – 17:00

Plavání pro VG - Ing. David Kuhn

Chceš se naučit plavat? Chceš se zdokonalit? Chceš relaxovat po tréninku? Chceš plavat tak, abys plaval zdravě? Pak do toho pojď s námi.

St nebo Čt 17:00 – 18:00

Příspěvek na pronájem plaveckého bazénu: 300 Kč/22 lekcí

Volejbal - Mgr. Jiří Bubák

Kroužek je vhodný pro dívky a chlapce, kteří mají rádi volejbal, chtějí se v něm zdokonalovat a pravidelně si zahrát. Kroužek je určen pro každého bez rozdílu výkonnosti. 

Čtvrtek  15:00 – 16:30 5. ZŠ 

Příspěvek na pronájem sportovní haly: 100 Kč/22 lekcí 

Školní kapela – Mgr. Ladislav Výmola

Kroužek se zaměřuje na praktický nácvik fungování hudebníků v hudebním uskupení. Stylovému vyhranění se meze nekladou. Cílem je uplatnit teoretické i praktické znalosti z hodin hudební výchovy a individuální nástrojové hry ve službách většího celku a ke spokojenosti všech na pódiu i v publiku.  

St 14:30 – 15:30

Školní sbor – Mgr. Petr Vencelides

Náplní předmětu bude nácvik hudebního doprovodu (písně ke mším, liturgický zpěv, nácvik žalmů, zpěv s varhanami...). 

Čt 13:40 – 15:15

Moderní gastronomie – cukráři

Určeno především pro studenty SŠG - obor cukrář

Vedení kroužku: Kroužky SVČ povedou učitele odborného výcviku oboru cukrář. Kroužek svým zaměřením je vhodný zejména pro žáky gastronomických oboru cukrář, kuchař, číšník. Náplň kroužku: modeláž z různých hmot, jedlé drátkované květy, karamelové ozdoby, zdobení perníků, nové druhy dezertů, ozdoby za použití forem a moderních pomůcek, zdobení talířových dezertů, obalování dortů a dezertů. 

Termín bude upřesněn

Moderní gastronomie pro baristy – Mgr. Markéta Zrzavá

Moderní gastronomie pro baristy je kroužkem, který mohou navštěvovat všichni žáci, kteří se zajímají o aktuální trendy v oblasti pražení, přípravy a servírování espressa a cappuccina. Náplní kroužku je získání teoretických znalostí o pěstování, sklizni, zpracování a pražení kávy. Prakticky se všichni naučí obsluhovat mlýnek na kávu a kávovar. Dále budou všichni žáci nacvičovat šlehání mléka, přípravu a servírování jednotlivých nápojů.

Termín bude upřesněn

Barmanský kroužek – Martin Mach

Určeno převážně pro studenty SŠG – obor číšník

Kroužek je určen pro všechny, kteří chtějí zdokonalit své vědomosti a dovednosti při práci za barem, zaměříme se na přípravu a podávání širokého sortimentu míchaných alkoholických a nealkoholických nápojů, orientaci za barovým pultem, znalost surovin, přípravu baru, komunikaci s hostem a mnoho dalšího, co dělá barmana dobrým barmanem    

Termín bude upřesněn

Slavnostní stolování – Marie Kovtunová 

Seznámíme se zde s pravidly správného stolování a stolničení. Jak správně  připravit slavnostní tabuli, jak sestavit menu a správně zkombinovat nápoj a pokrm.

Zároveň proběhnou praktické ukázky přípravy některých pokrmů připravovaných u stolu hostů.

Termín bude upřesněn

Němčina pro SŠG - Mgr. Eva Kujínková

Kroužek je vhodný pro studenty SŠG se zájmem o německý jazyk a zdokonalování se v tomto jazyce. 

Náplň kroužku: rozšíření slovní zásoby, konverzace – běžná a odborná témata, vybrané gramatické jevy

Čt 14:30 – 15:30

Anglický jazyk pro SŠG – Bc. Tereza Šiková

Procvičíme si anglické časy, slovní druhy, odbornou slovní zásobu, dozvíme se zajímavosti o anglicky mluvících zemích, o významných dnech, svátcích a tradicích. Promluvíme si anglicky o běžných nebo odborných tématech. 

Termín bude upřesněn

O realizaci jednotlivých kroužků rozhoduje počet přihlášených studentů, aktuální epidemiologická situace a nařízení MŠMT. Jestliže kroužek, na který se student/ka přihlásil/a, nebude otevřen, bude se vzhledem k aktuální situaci realizovat příští pololetí, formou jednorázového workshopu nebo příští školní rok. Studenti přihlášení toto pololetí budou upřednostnění v případě plné kapacity kroužku.