Zlato je naše. Opět!

Mezinárodní soutěž Gastro Hradec 2019 opět ovládli žáci naší školy. V čele s Terezou Zelenou, která hravě obhájila svoje loňské vítězství.

Gastro Hradec 2019 Vitana Cup, 24. ročník mezinárodní přehlídky kuchařů a cukrářů, je jednou z nejprestižnější gastronomických soutěží v ČR. Studenti SŠG AK patří k pravidelným účastníkům a hlavně - k pravidelným vítězům. Podařilo se to i letos. Tereza Zelená, studentka 2. ročníku nástavbového studia, s lehkostí obhájila své loňské vítězství. V nejnáročnější kategorii - cukrář umělec - získala zlatou medaili za fantastický cukrářský výrobek Dotek řecké mytologie. Ztvárnila jedinečným způsobem postavy antického božstva a porotu naprosto ohromila.  A zlato si bez jakýchkoli pochyb právem zasloužila. Jsme na ni pyšní.

Další oceněnou šikovnou studentkou byla Lída Matoušková, která uspěla v kategorii - cukrář kadet - s dortem podle posledním trendů v cukrařině - černým dortem, který věnovala významné hostorické osobnosti - Marii Terezii. A bodovali i naši kuchaři. Míša Prášilová připravila vítězné menu. Hlavní chod s vepřovou panenkou v úpravě "sous vide" s bramborovým pyré, s houbovým ragů, brokolicovým kaviárem a kurkumovou oplatkou nemělo konkurenci. Těsně za Míšou se umístila další naše nadějná kuchařka, Aneta Valová. Její menu bylo skvěle chuťově vyvážené a pozornost poroty si získal zejména výborný předkrm s grilovanými kachními prsy, s mangovou omáčkou a okurkovou tapiokou.

 

Lída Matoušková

 

Děkujeme všem studentům, kteří vzorně reprezentovali naši školu. Ceníme si jejich snahy.