Zapojme se všichni!!!

Pomáhej i Ty, SŠG AK již začala!

Šijeme roušky a vyrábíme ochranné štíty!

 Milí mladí přátelé, chcete být v této nelehké situaci nápomocní? Chcete udělat něco pro své blízké? Máte doma šicí stroj? Neváhejte a pojďte pomáhat. Několik spolužáků z naší školy se do této výzvy již zapojilo.

Město Žďár nad Sázavou organizuje šití roušek pro potřebné občany především z pečovatelského domu, polikliniky apod. Je vděčné za jakoukoliv pomoc. Nepotřebuje perfektně propracované dokonalé roušky, ale roušky, které poslouží našim blízkým. Město spolupracuje s několika firmami, které vysekávají obdélníky. Obdélníky i ostatní materiál rozváží švadlenkám, ty je sešívají a provlékají do nich tkaloun. Není to složité, tuto práci zvládne i úplný začátečník. Zdatnější „švadlenky“ se mohou pustit do šití složitějších roušek, na které najdou návody na internetu.

Pokud se rozhodnete a půjdete do toho, kontaktujte prosím pány z městského úřadu, kteří šití organizují.

Pan P. Sedlák 734 794 557, pan J. Prokop 773 794 139.

https://www.zdarns.cz/mestsky-urad/meu-informuje/rousky-pro-zdar

 Jakmile budete na šití domluveni, kontaktujte TU, kteří vám zajistí úlevu při výuce.

A víte co? Můžeme soutěžit. Kdo jich v naší škole ušije nejvíc?

 

 Vyrábíme ochranné štíty.

Jakub a Jan Klementovi, absolventi Biskupského gymnázia, vdechli třem školním 3D tiskárnám nový život. Rozběhli v prostorách hudebního klubu na naší škole výrobu ochranných pomůcek pro nemocnici v Novém Městě na Moravě. Skvělý nápad – můžeme a chceme pomoci!

Firma Průša navrhla ochranný kryt pro zdravotní personál, který může vyrábět téměř kdokoli. Stačí 3D tiskárna, šikovní lidé, dobrý nápad a smysluplný záměr. A to se nyní realizuje i na naší škole!!!