Z našich kaváren

 

Dovolujeme si návštěvníky naší školy pozvat do školní kavárny "old times" a "milano"

syp               esp

Žáci oboru číšník Vám připraví:

Espresso - nápoj o objemu 30 ±5 ml (7-10g) s doporučeným časem extrakce 20 až 30 sekund vyrobený pod tlakem přibližně 9 barů.

 

dopi 

Espresso doppio -
stačí objednat espresso doppio (angl. double shot), což znamená dvě dávky. Dvojnásobné množství kávy (14 - 18 g), dvojnásobné množství vody (60 ml), jeden šálek. Dvojitá radost

Na mlýnku.... 

Single origin - káva připravená ze 100% Arabicy odrůdy Caturra pochází z horské oblasti Jinotega rostoucí ve stínu deštných pralesů v Nikaragui. Právě zde má svá políčka pěstitel José Maria Castro zvaný Chema, který dodává kávu firmě Sonnentor. Pěstitele zná firma osobně a podporuje dlouholeté partnerství založené na férovém obchodě, aby rodina, jako ta Chemova, mohla dobře žít. Káva z kávových zrn odrůdy Arabica má jemnou kyselinku, výraznou chuť a vůni, která se uvolňuje pomalým pražením a je skutečným zážitkem pro každého milovníka kávy.

origin
Vídeňská melange - milovníci kávy si tuto směs oblíbí již při prvním ochutnání. Tato káva se hodí především pro přípravu cappuccina nebo melange, kterou má již v názvu – francouzský výraz „melanger“ znamená „míchat“. Svede vás jemným stupněm pražení, oříškovým aroma a příjemnou kyselostí. Jemná bio kávová směs z nejlepších zrn kávy Arabica z férového obchodu. Jedná se o směs vybraných druhů biokáv z nejlepších oblastí světa, kde byly zralé červené kávové třešně s láskou sklízeny a pak šetrně praženy. Pouze skutečně zralá kávová zrna přijdou do zpracování. Opravdový zážitek pro všechny nadšence.
viden
Nové kávy z pražírny Kamily Křižkové z Poděbrad
Brazilie Santos
100% Arabica
Káva vypěstovaná v 800-1000 m.n.m., v regionu Santos Adele.
Káva chutí připomíná hořkou čokoládu, sušené ovoce a arašídy.
Columbie Arhuaco
100% Arabica
Káva vypěstovaná v 1400-1900 m.n.m., region Pueblo Bello.
Pěstitelem je domorodý kmen Arhuaco.
Při sklizni probíhá pravidelně každoročně rituál pro Matku zemi.
Káva má chuť limety, exotického ovoce a tmavé čokolády.