Workshop Jak si vybudovat vlastní značku a proč se vydat na pouť do Santiaga de Compostela

Sebeprezentace, úloha sociálních sítí v marketingu, foodstyling - to jsou jen některé z bodů programu skvělého workshopu pro naše studenty, který vedla paní Eva Nemčková, zkušená odbornice na marketing s mnoha zkušenostmi z mezinárodních firem, autorka značek Made by Kristina a NEEDO. A v první řadě je to nadšená a milující maminka vítězky kulinářské soutěže MasterChef Česko 2019 Kristíny Nemčkové.

Rodina, gastronomie a marketing. To byly náměty workshopu paní Evy Nemčkové. V libozvučné slovenštině (paní Eva je Slovenka) dokázala strhnout studenty příběhem její rodiny a dvou vyjímečných dcer, díky kterým opustila lukrativní pozici v nadnárodní korporaci a rozhodla se, že svoje letité zkušenosti v oblasti marketingu investuje právě do rodiny. Vybudovala vlastní značku NEEDO, zaměřenou na prodej oblečení a potřeby pro handicapovanou mládež a dospělé. „Jsem matkou dvacetileté dcery, která je po mozkové obrně a je spastická, to znamená, že nemá jemnou ani hrubou motoriku. Takových děti je velmi málo. Je velký problém pořídit pro ně vhodné kompenzační pomůcky, natož  oblečení, vkusné a vhodné pro vozíčkáře," vysvětlovala paní Eva důvody svého rozhodnutí. Její druhá dcera, Kristína, dokázala letos zvítězit ve světově úspěšné televizní show amatérských kuchařů MasterChef Česko 2019. Paní Eva jí pomohla zaregistrovat značku Made by Kristina, společně vydaly vlastním nákladem krásnou kuchařskou knihu tradičních a inovovaných receptů s názvem Upgrade. Kristínce pořízovala veškeré fotografei do knihy, stará se o reklamu, distribuci knih, jejich prodej, spravuje dceři webové stránky a e-shop. Nemluvě o realizaci marketingových akcích jako jsou účasti na gastrofestivalech, rozhovory s médii, spolupráce se zmačkami Puma a AEG. No a o tom, jak to všechno dělá a co je potřeba znát pro budování vlastní úspěšné značky se dělila s našimi studenty. A když se studenti ptali, kde bere sílu a energii na zvládnutí všech náročných aktivit, s nadšením vyprávěla o zážitcích ze své  pouti do Santiaga de Compostela. 

Celé dopoledne bylo nejen přínosným a inspirativním marketingovým workshopem, ale i velmi milým setkáním se sympatickým a přátelským člověkem.

Děkujeme.