Velikonoce a jarní strategická hra

aktuálně ze Střediska volného času

Milí žáci, vážení rodiče,

rádi bychom vás seznámili s aktualitami ze Střediska volného času.

Ohlédnutí za Velikonocemi

děkujeme všem žákům, studentům, rodičům a zaměstnancům za zaslané fotografie vyrobených kraslic a paškálů, které bylo možné vyrobit podle videí, která natočili naši zaměstnanci.

Na výrobky se můžete podívat zde v galerii:

gallery

Studenti úspěšně ukončili jarní strategickou hru

Od začátku března do poloviny dubna se studenti SŠGAK zapojili do jarní strategické hry "Březen - od kamen vylezem".

Účelem hry bylo nabídnout studentům možnost zábavnějšího prožití dnů v době, kdy se nemohou naplno věnovat svým mimoškolním aktivitám. Aby úspěšně došli až do cíle, museli denně plnit zadané úkoly a spojit síly se svými spolužáky.

Děkujeme a blahopřeje všem, kteří se do hry zapojili,  a těšíme se na setkání při dalších aktivitách SVČ.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie, které naši studenti vyfotili v rámci jednoho z úkolů.

gallery

Za SVČ Klára Prokopová

Na závěr ještě zhodnocení hry od naší studentky, Aleny Konečné, účastnice hry:

Kvůli pandemii COVID-19 jsme byli donucení změnit náš životní styl. Každý tuto změnu vnímáme jinak a pro každého tato změna nese jiná omezení. Každý z nás studentů na sobě určitě pociťuje jistou únavu z věčného koukání do obrazovky a vzdělávání online.

Díky tomu jsem uvítala nabídku březnové hry s názvem BŘEZEN-OD KAMEN VYLEZEM. Viděla jsem v tom způsob, jak se odreagovat od věčného učení a věnovat nějaký čas sama sobě a věcem, které chci dělat. Pod pomyslné křídlo mě s paní učitelkou třídní dostala jedna z organizátorek hry. Už od prvního zavolání přes Skype, kde mi řekla všechny potřebné informace, jsem si byla jistá, že se rozhodně v březnu nudit nebudu! Během pár dnů jsem se o tom přesvědčila na vlastní kůži.

Splnit každý den úkoly, za které jsme potom s paní učitelkou třídní dostávaly indicie, nebyl zdaleka ten nejtěžší úkol. Ta pravá sranda přišla v momentě, kdy jsme se snažily vyluštit šifru, která nás měla dovést k cíli. Hodně otázek nám dalo dost zabrat a naše mozkové závity se rozhodně nadřely, ale nakonec jsme šifru rozluštily. Měly jsme se poté dostavit do kavárny U tety Hany pro obálku. V ní jsme opět narazily na šifru, která nám po vyluštění prozradila heslo. Toto heslo jsme napsaly na skupinu a ve škole jsme si vyzvedly odměnu za naši měsíční práci.

Hra mě svým obsahem velmi překvapila, vůbec jsem netušila, že to bude až takto promyšlené. Organizátorky, které hru vymýšlely, mají můj obrovský obdiv, protože byly domyšlené všechny detaily. Trochu mě mrzí, že jsem na škole posledním rokem, protože bych se ráda zúčastnila nějakého pokračování této hry. Kromě tohoto všeho je velmi hezké vidět, co člověk za měsíc svého života dělal hezkého, komu pomohl, co vyfotil atd.

Určitě každému, kdo hledá nějaké odreagování, doporučuji, aby se podobné aktivity v případě pokračování zúčastnil. I v tomto předmaturitním shonu jsem si hru moc užila!

Alena Konečná, N2