Učíme se od nejlepších

Inspirace a motivace pro naše žáky

Naši školu navštívila v minulosti celá škála významných osobností. Studenti se setkali s výjimečnými lidmi  nejen z gastronomie, ale i ze společenského života. Kristina Nemčková, vítězka MasterChef Česko 2019, Petr Březina a Bára Nosková – úspěšní účastníci stejnojmenné soutěže, Přemek Forejt, šéfkuchař restaurace Entree v Olomouci, Ladislav Špaček, největší odborník na etiketu a společenské chování, Adam Neubauer, špičkový barista a vítěz Mistrovství republiky v přípravě kávy, Michal Křižka, uznávaný odborník na cafe art, Jana Vlková, úspěšná autorka kuchařských bestsellerů o jedlých květech, Vladěna Halatová, přední expertka na bezlepkové pečení, dále to byl Václav Moravec, populární televizní moderátor a také žďárská rodačka, Martina Sáblíková, několikanásobná mistryně světa v rychlobruslení.  A rozhodně to nejsou všichni. Studenti tak mají jedinečné příležitosti seznámit se s odborníky v nejrůznějších oborech a mohou poznat jejich jedinečné životní příběhy. Naučí se nepřeberné množství poznatků, které se v běžných školních osnovách nevyskytují, nepíše se o nich ani v učebnicích.

Věříme tomu, že osobní setkání se skutečnými lidmi, kteří toho v životě  hodně dokázali, jsou tou nejlepší motivací a inspirací k vlastnímu růstu mladého člověka.