Stáže našich žáků v prestižních gastronomických zařízeních

Již druhým rokem posíláme naše žáky do světa „na zkušenou.“

První ze zajímavých stáží navštěvovanou našimi žáky je čtyřhvězdičkový hotel Passage, který se nachází v samém srdci města Brna. Každý týden tak postrádáme dvě studentky či studenty, kteří si pod taktovkou zručných cukrářských, kuchařských či číšnických mistrů vyzkouší práci hotelového personálu. Absolvování této stáže usnadní žákům nejen rozhodování o jejich dalším studiu, ale především o jejich vlastním životě – tedy o tom, co by rádi dělali a čeho by jednou chtěli dosáhnout.

Žáci z oborů kuchař a číšník najdou uplatnění na stáži ve vyhlášené jihlavské restauraci a hotelu Tří knížata. Stejně jako v brněnském hotelu Passage jsou zde po celý týden ubytováni, stravují se zde a vyzkouší si i směnný provoz. Do hotelu Tři knížata pravidelně odjíždí jeden náš žák - kuchař a jeden žák - číšník. Zatímco náš číšník se celý týden učí připravovat lahodnou kávu, míchané nápoje, obsluze zákazníků a komunikaci s nimi na té nejvyšší úrovni, našemu kuchaři se osobně věnuje sám majitel podniku, pan Pavel Mareš. Je totiž zároveň šéfkuchařem restaurace, a tak tráví s žákem veškerý čas právě přípravou fantastických jídel, která se zde podávají.

Jakožto škola, která svoje žáky vzdělává především pro život, si dobře uvědomujeme, že i přes špičkové vybavení našich dílen jsou stáže v gastronomických podnicích naprosto nenahraditelné. Proto srdečné díky všem podnikům, jež umožňují našim žákům růst. 

gallery