SŠG Adolpha Kolpinga & svatební hostiny

Naše škola je značkou vysoké kvality při pořádání různých gastronomických akcí pro širokou skupinu spokojených zákazníků....

Studenti si tak mají možnost vyzkoušet své teoretické poznatky a dovednosti v praxi. Je to samozřejmě o tom, že musejí podat svoje nejlepší výkony a pilně pracovat,aby bylo dosáhnuto spokojenosti zákazníka. Toto se od podmínek v reálném oboru společného stravování liší minimálně.

Ovšem skvělé na tom je, že se mohou spolehnout na vedení a radu svých mistrů odborného výcviku, že se učí navzájem spolupracovat a komunikovat...na většině akcí se realizují studenti všech našich studijních oborů(kuchař,číšník a cukrář).

Vedle všech těchto příprav je to pro naše studenty hlavně zábava.

V 2.pololetí školního roku 2015/2016 banketní oddělení naší školy zajišťovalo svatební hostiny 16.ledna, 16.dubna, 23.dubna a 4.června. Příprava těchto akcí byla náročná ale číšníci si měli možnost vyzkoušet slavnostní způsob obsluhy, společné nástupy obsluhy,servis nápojů a kávy. Kuchaři chystali klasická i moderní vícechodová menu, při kterých využili znalostí gastronomických pravidel. O sladkou tečku v podobě nádherných svatebních dortů a variací desertů se postarali šikovní studenti oboru cukrář. Všechny svatební hostiny se chystali v pěkných externích prostorech dle přání novomanželů a studenti museli například zvládnout i dodržování svatebních zvyků během banketu..