Rychlobruslařský tým má zakladnu na naší škole

Co má společného sportovní reprezentace a naše škola? Je toho víc, než si myslíte...

Naše škola je populární skoro jako český rychlobruslařský tým. Skoro... ;) Několik odchovanců reprezentačního trenéra Pavla Nováka nás velmi dobře zná. Členové jeho NOVIS týmu počínaje Pavlem Kulmou, přes Nikolu Zdráhalou a Natálii Kerschbaummayr až po Sebastiena Briešťanského studují či studovali právě u nás. Jsme na to velmi pyšní. Jde jim to ve škole a na ledové dráze samozřejmě také. Přečtěte si pár slov od talentované a nadějné sportovkyně Natálky.

"Mé jméno je Natálie Kerschbaummayr. Dělám rychlobruslení a v současné době studuji na Střední škole gastronomické Adolpha Kolpinga 2. ročník nástavbového oboru. Rychlobruslení se věnuji od roku 2010. Jak už asi všichni dobře víte, tak naše republika nemá zimní ovál nebo halu, a tudíž musíme být přes celou zimní sezónu pryč. Je velice těžké skloubit učení a časově i fyzicky náročný sport dohromady, avšak i přes tohle všechno jsem vyhledala pomoc a nakonec jsem se dostala na tuto střední školu, se kterou jsem na 100% spokojená. Umožňuje mi dělat dvě důležité věci zároveň. Dvě věci, které mne v životě baví, a to je sport+studium. Dokážete si představit po třech tréninkových jednotkách zasednout ke stolu a soukat do hlavy vědomosti? Já jsem s tímto režimem také dlouho bojovala, avšak po nástupu a zaběhnutí do studijního oboru mi škola začala ukazovat, jak můžu od ledu příjemně uniknout. Je pravda, že se musím i teď často přemlouvat, ale když se po 3 měsících dostavím na zkoušku a vidím dobrý výsledek, tak vím, že to stálo za to."