Jaro s Mary's Meals

Na sportovní dubnovou akci Move for Hope navázala první návštěva zakladatele Magnuse MacFarlane Barrowa v ČR a charitativní koncert

Společné jaro s Mary´s Meals začalo 1. dubna vyhlášením dalšího ročníku akce Move for Hope, do které byl přihlášen tým sestavený z žáků a pedagogů obou našich škol-chodili a běhali jsme, jezdili na kole, a za absolvované kilometry zaplatili sponzoři jídlo pro děti ze školy v Malawi. Letos jsme mnohonásobně překročili loňský výsledek a tak se díky nám/vám podařilo uhradit 1825 jídel, což je strava pro 5 žáků podporované školy na CELÝ ROK - a nejsou to nějací anonymní žáci, může to být třeba právě 5 dětí paní Chrizzy Peredzu nebo z rodiny Kumaleje George,  nebo 11letá Promise, 13letý Macdonald a 15letá Elasi, konkrétní děti z konkrétní školy Nambo v Malawi. Děkujeme všem, kteří se zapojili - diplom patří právě vám!

Další prostředky byly získány na charitativním koncertu Police Symphony Orchestra společně s Tomášem Klusem v BOBYHALL v Brně, a to 8.5.2023. A následující den jsme byli obdarováni naopak my-dárci, pohlazením po duši se stala společná mše svatá a následující panelová diskuze se zakladatelem Mary´s Meals, Skotem Magnusem MacFarlane Barrowem, glosovaná skvělým Tomášem Sedláčkem a citlivě moderovaná farářkou Martinou Viktorií Kopeckou, potkat jsme tam mohli třeba i Pavla Helana! Obě tyto akce přenášela i TV NOE pro ty, kteří se jich nemohli zúčastnit osobně. Záznamy mohou zájemci najít právě na této televizi, nebo na stránkách Mary´s Meals.

Děkujeme všem, kteří pomáháte nasytit hladové děti na celém světě!