GASTRO JUNIOR 2018

GASTRO JUNIOR 2018 gastronomická soutěž nadých žáků z celé republiky z oborů cukrář, kuchař, číšník, barista, barman.

GASTRO JUNIOR  BRNO 2018
Účast na soutěži GASTRO JUNIOR byla pro žáky naší školy velmi poučná a zajímavá. Celostátní kolo této soutěže změnilo své propozice a je pro účastníky více náročná. Soutěžící si museli připravit 6 druhů různých dezertů například (žemlovku, sachr, cheesecake ….). Přímo v den soutěže si  soutěžící vylosuje 1 druh dezertu a v časovém limitu musí připravit novou recepturu, do které musí zakomponovat 5 různých surovin ze spotřebního koše. Dalších 45 minut má na samotnou přípravu teplého nebo studeného dezertu. Je velmi obdivuhodné, jak se žáci předváděcích škol prezentovali a profesionálně pracovali. Mimo oboru cukrář také soutěžili obory kuchař, číšník, novinkou jsou baristé a barmani. A jako bonus se naši žáci mohli seznámit s herečkou a moderátorkou  Markétou Hrubešovou.
18.1.2018 BVV Brno