DOBROČINNÝ ADVENTNÍ JARMARK

na SŠG A BIGY

Ve středu 24. listopadu se ve venkovních prostorách před budovou školy Střední školy gastronomické Adolpha Kolpinga a Biskupského gymnázia uskutečnil již tradiční Dobročinný adventní jarmark.

Studenti, jejich rodiče, prarodiče a zaměstnanci školy vytvořili spoustu krásných výrobků, které každá třída nabízela návštěvníkům ve svém stánku. Sešlo se velké množství úžasných vánočních dekorací, adventních věnců, pletených výrobků, napečených laskomin, cukroví, zavařenin, svíček a jiných výtvorů.

O občerstvení se postarali studenti tercie, kteří nabízeli párky v rohlíku, a studenti Střední školy gastronomické, jejichž neodolatelná „Žravá ulička“ s pečenou dýní, palačinkami, kávou, horkou čokoládou a punčem přišla vhod všem, kteří se chtěli zahřát a dát si něco dobrého.

Díky milému překvapení v podobě žesťového kvintetu jsme se předvánočně naladili, muzikanti si totiž své nástroje rozbalili přímo na střeše školy a koledy se tak rozléhaly do širokého okolí.

Jelikož se jednalo o dobročinný jarmark, všichni návštěvníci se mohou radovat nejen z krásných věcí, které si odnesli domů, ale také z toho, že přispěli těm, kteří to potřebují.

Podařilo se vybrat úctyhodných 100 248 Kč. Částka bude rozdělena mezi Oblastní charitu Žďár nad Sázavou a neziskovou organizaci Popálky, které peníze použijí na pomoc konkrétním rodinám v nouzi.

Neprodané výrobky byly darovány Oblastní charitě a Domovu klidného stáří ve Žďáře nad Sázavou.

Mockrát děkujeme všem studentům, kteří vyráběli, pomáhali s organizací a s úsměvem prodávali, jejich rodičům a prarodičům, kteří přispěli svými výrobky, zaměstnancům školy za podporu a spoluorganizaci, Kolpingovu dílu za zapůjčení stanu a také přátelům školy za jejich ochotu a pomoc při přípravě jarmarku. Poděkování patří také těm, kteří nás navštívili, nakoupili a přispěli na dobrou věc.

Těšíme se na další ročník.

Tým SŠG a Bigy

gallery