Coffee stáž v Poděbradech

káva na vlastní kůži

Celotýdenní stáž v poděbradském Kafe Křižka se mimořádně vydařila. Šest našich žáků - číšníků si tak během jednoho květnového týdne mohlo pořádně vychutnat spoustu nových odborných znalostí i skvělých zážitků, a to nejen v kavárně!

 

Původ kávy, její pěstování i historie, byly prvními tématy, kterými jsme ve výjimečné kavárně Kafe Křižka prošli. Ten, kdo by si ale myslel, že šlo o samé přednášky, velmi by se mýlil. Kávu jsme totiž zažívali zcela na vlastní kůži, a to třebas při jejím cuppingu (tzn. degustaci) se Španělem maďarského původu, panem Csaba Bóka, jenž je certifikovaným profesionálem v odvětví kávy (Green Coffee Trader/ Q-Grader). Kromě ochutnávání a přípravy kávy si žáci vyzkoušeli i složitý proces pražení kávy se vším, co k němu patří. Čerstvě upraženou kávu pak také vážili, balili a celkově se starali o její expedici.

 

Po dnech přímo nabušených novými odbornými poznatky žáky čekala samozřejmě i zábava, oddych a pohoda, kterou zajišťovalo krásné ubytování v rodinném penzionu v centru Poděbrad, procházky lázeňskou kolonádou či k soutoku Labe a Cidliny, nebo návštěva kavárny a pekárny Stanice Frymburk. Zcela mimořádným bodem nabitého programu byla zážitková degustační večeře v restauraci Na Jitrách se sympatickým šéfkuchařem panem Křivánkem.

 

Srdečné díky patří našim žákům za aktivní přístup ke vzdělávání a naprosto bezproblémové chování, dále skvělým hostitelům, kavárně Kafe Křižka a všem lidem, kteří se podílejí na vzdělávání nové, fantastické generace číšníků.

gallery