„Cesta k úspěchu? Úspěch je cesta.“

Když jsem v 1.ročníku stála poprvé za barem , vůbec by mě nenapadlo, že  tohle bude TO PRAVÉ. Gastronomie mě zaujala hned na začátku mého studia jako celek.  Když se ovšem na nástěnce naší školy objevila nabídka zúčastnit se barmanského kurzu pod vedením mistra ČR a vícemistra Evropy ve Flair Bartendingu - Davida Neumanna, dlouho jsem nepřemýšlela a hned jsem se zapsala. A chybu jsem rozhodně neudělala.

Během kurzu nám David nabídl brigádu přes celé léto na lipenské pláži v Cocktail baru - Windy Point. S kamarádkou a spolužačkou Lucií jsme si okamžitě řekly , že přesně tohle na prázdniny potřebujeme. Ještě než jsem tedy na celé léto odjela, většina z nás (účastníků kurzu) jsme za Davidem odjeli do Prahy na exkurzi po nejšpičkovějších barech. Viděli jsme spoustu stylů práce za barem, nejzajímavější podniky a ochutnali jsme ty nejchutnější drinky.

Na Lipno jsem díky naší škole, která mě mimořádně uvolnila o měsíc dříve, odjížděla už na konci května a strávila jsem tam celé tři měsíce. Získala jsem nové zážitky, zkušenosti, neobyčejnou inspiraci a spoustu přátel. K nám na pláž byl pozván mistr světa ve flairu Nicolas Saint Jean. Měla jsem příležitost zúčastnit se jeho zajímavého kurzu.

V září jsem potom nastoupila do 2.ročníku a díky škole a Davidovi se mi začaly otevírat mnohé možnosti, jako například práce za barem na plesech podporových naší školou a festivalech. Naskytla se i nová spolupráce s dalšími barmany, např. Ondřejem Cempírkem, kterého obdivuji a který mě velmi inspiruje, s Václavem Abrahamem (momentálně nejúspěšnější flair barman v Česku), se kterým jsem měla tu čest vystoupit a účastnit se různých akcí v jeho přítomnosti.

Díky spolupráci s Davidem Neumannem jsem měla příležitost připravovat nápoje na reprezentativní události celé plesové sezóny u nás – na plese v V Opeře. Následovaly další akce, např. catering při uvádění nové značky aut Maserati na náš trh . Všude jsem načerpala spoustu nových poznatků, ale opravdu viditelný pokrok na sobě cítím až po letošní sezoně, kterou jsem opět celou strávila na Lipně. Byla jsem každý den za barem.

Léto  jsme společně i s Davidem zakončili v Chorvatsku - části Novalja, kde mě provedl po barech,  v nichž kdysi pracoval. Po návratů domů a do školy jsem se dozvěděla o skvělém semináři Pernot Ricard - Bar Academy. Tam jsem se sešla opět s Davidem Neumannem a  jeho kolegy. Upozornili mě na další barmanskou soutěž. Zase nebylo moc času na přípravu. Porota se skládala opět z těch nejlepších jako např. David Neumann,  Václav Abraham, Petr Chadima a jiní.  Po neuvěřitelném, asi týdenním stresu jsem to měla za sebou a ve své kategorii jsem obdržela 1.místo na soutěži HAVANA CLUB ESPECIAL FLAIR CUP v Praze.

Každá akce, soutěž, ale třeba i  jen jeden jediný večer za barem mi dal mnoho. Není nic cennějšího než nabírat nové zkušenosti a inspirace v něčem, co vás baví. Nikdy mě ani nenapadlo, že se budu zajímat o létající lahve a shakery ve vzduchu. Ale stalo se. Ještě dnes si vzpomínám na první den setkání, kdy jsem Davida Neumanna a jeho umění viděla poprvé. Bylo to na začátku mého prvního školního roku na Festivalu vzdělávání - myla jsem mistrovi shakery.

Barmanství a flair je neustálý stres, adrenalin, trénink , spousta rozbitých lahví a nesčetné rány, přesto je to něco, co vás může dobíjet a naplňovat po celý život. Jak se bude má kariera dál rozvíjet a jakou rychlostí… ? Nevím, ale už nemůžu se dočkat.