SŠG Adolpha Kolpinga & svatební hostiny

Naše škola je značkou vysoké kvality při pořádání různých gastronomických akcí pro širokou skupinu spokojených zákazníků....

Naše škola je značkou vysoké kvality při pořádání různých gastronomických akcí pro širokou skupinu spokojených zákazníků....

Studenti si tak mají možnost vyzkoušet své teoretické poznatky a dovednosti v praxi. Je to samozřejmě o tom, že musejí podat svoje nejlepší výkony a pilně pracovat,aby bylo dosáhnuto spokojenosti zákazníka. Toto se od podmínek v reálném oboru společného stravování liší minimálně.

Ovšem skvělé na tom je, že se mohou spolehnout na vedení a radu svých mistrů odborného výcviku, že se učí navzájem spolupracovat a komunikovat...na většině akcí se realizují studenti všech našich studijních oborů(kuchař,číšník a cukrář).

Vedle všech těchto příprav je to pro naše studenty hlavně zábava.

V 2.pololetí školního roku 2015/2016 banketní oddělení naší školy zajišťovalo svatební hostiny 16.ledna, 16.dubna, 23.dubna a 4.června. Příprava těchto akcí byla náročná ale číšníci si měli možnost vyzkoušet slavnostní způsob obsluhy, společné nástupy obsluhy,servis nápojů a kávy. Kuchaři chystali klasická i moderní vícechodová menu, při kterých využili znalostí gastronomických pravidel. O sladkou tečku v podobě nádherných svatebních dortů a variací desertů se postarali šikovní studenti oboru cukrář. Všechny svatební hostiny se chystali v pěkných externích prostorech dle přání novomanželů a studenti museli například zvládnout i dodržování svatebních zvyků během banketu..

tym kucharu